Anglo/Dutch 1st Corps

I Corps

Commander:

(Guillot) Willem Frederik George Lodewijk (Willem II) prins van Oranje Nassau

Chief-of-Staff:

Generaal-Majoor Jean Victor baron de Constant Rebecque

Adjudant-General:

Generaal-Majoor Harmen Jan van der Wyck

Artillery:

Mjr-Gen. van Gunckel

ADC’s:

Lt-Colonel Baron Tripp

Captain Lord John Somerset

Captain Hon. Francis Russel

Captain The Earl of March

Captain Viscount Bury

Lt. H Webster

1st British Infantry Division (Foot Guard):

Commander:

Major-General Sir George Cooke KCB

ADC’s:

Capt. G. Disbrowe

Ensign Augustus Cuylr

1st Guard Brigade:

Commander:

General Sir Peregrine Maitland, GCB

ADC:

Ensign James Hay, Lord Hay and Lord Slains

Major of Brigade:

Capt. J. Gunthorpe

II/1st Foot GuardsMajor Sir Henry Askew CB

III/1st Foot GuardsMajor Hon. William Stuart C.B.

2nd Guard Brigade:

Commander:

Maj.-Gen. Sir John Byng, 1st Earl of Strafford GCB, GCH, PC (Ire)

ADC’s:

Captain Henry Dumaresq

Major of Brigade:

Capt. Wm. Stothert

II/2nd Foot Coldstream Guards – Major A.J. Woodford – in Hougoumont

II/3rd Foot Scots Guards – Major Francis Hepburn CB – in Hougoumont

Divisional Artillery:

Lt-Col. Stephen Adye

British foot battery (5 9pdr cannons, 1 5.5″ howitzer) – Cpt. Charles F. Sandham

KGL horse battery (5 9pdr cannons, 1 5.5″ howitzer) – Major Heinrich Jacob Kühlmann

3rd British Infantry Division:

Commander:

Maj-Gen. Sir Charles (Carl August von) Alten GCB, GCH

Chief-of-Staff:

Colonel August Erich Johann von Berger

ADC’s:

Lt. W. Havelock

Bt. Maj. A. Heise

Major of Brigade:

Capt. Einem

2nd KGL Brigade:

Col. Baron Christian Friedrich Wilhelm von Ompteda


   

I Light Btn. KGLLieutenant-Colonel Louis von dem Bussche


   

II Light Btn. KGL Major Konrad Ludwig Georg von Baring


   

V Line Btn. KGLLieutenant-Colonel W.B. Linsingen

VIII Line Btn. KGL – Mjr. Schroeder

5th Brigade:

Maj-Gen. Sir Colin Halkett GCB GCH

II/30th Cambridgeshire Regiment of Foot – Lt-Col. Morris William Bailey

II/33rd 1st Yorkshire West Riding Regiment of Foot – Lieutenant-Colonel William George Keith Elphinstone CB

II/69th South Lincolnshire Regiment of Foot – Lieutenant-Colonel Charles Morice (Kings Collors verloren bij Quatre Bras)

II/73th Highland Regiment of Foot – Lieutenant-Colonel William George Harris, 2nd Baron Harris KCH

1st Hannoverian Brigade:

Major-general Friedrich Otto Gebhard von Kielmansegg

Feld Jäger corps – Cpt. von Reden

Light Btn. Grubenhagen – Lt-Col. Wurmb

Light Btn. Lüneburg – Lt-Col. von Klencke

Line Btn. Osnabruck (1st Batalion duke of York) – Mjr. Baron Bulow

Line Btn. Verden (von Bennigsen) – Mjr. de Schkopp

Line Btn. Bremen – Lt-Col. Langrehr

Divisional Artillery:

Lt-Col. Williamson

KGL 1st Foot Battery (5 9pdr cannons, 1 5.5″ howitzer) – Cpt. Andreas Cleeves

British foot battery (5 9pdr cannons, 1 5.5″ howitzer) – Mjr. William Lloyd

2nd Dutch Infantry Division

Commander: Luitenant-Generaal Baron Hendrik George Baron de Perponcher-Sedlnitzky

Chief of staff: Kolonel Pieter Hendrik baron van Zuylen van Nijevelt

1e Nederlandse Brigade:

Gen-Mjr. Graaf van Bijlandt

27e Bataljon Noord-Nederlandse jagers – Lt-Col. Jan Willem Grunebosch

7e Bataljon Nationale Militie – Lt-Col. H Singendonck

8e Bataljon Nationale Militie – Lt-Col. W A de Jongh

5e Bataljon Nationale Militie – Lt-Col. J J Westenberg

7e Bataljon Zuid-Nederlandse infanterie van linie – Lt-Col. F.C. Vandensande

2e(Nassau) Brigade:

Generaal-Majoor Karel Bernhard van Saksen-Weimar-Eisenach

2nd Regiment Nassau-Usingen Light InfantryColonel F.W. van Goedececke


   

I/2nd (Nassau)Captain Moritz Büsgen

II/2e (Nassau) Regiment – Mjr. von Normann

III/2e (Nassau) – Mjr. Hegmann

28e Regiment infanterie Oranje-Nassau – Col. Hertog van Saxe-Weimar

I/28e (Oranje-Nassau) – Lt-Col. von Dressel

II/28e (Oranje-Nassau) – Lt-Col. Schleyer

Vrijwillige Jagers (Oranje-Nassau) – Capt. E. Bergmann

Divisie Artillerie:

Mjr. Van Opstal

Zuid-Nederlandse Voet Batterij (2 6 pdr kanonnen) – Cpt. Stievenaar

Noord-Nederlandse Bereden Batterij (6 6pdr kanonnen, 2 5.5′ houwitsers) – Cpt. A. Bijleveld

3e Nederlandse infanterie divisie:

Commander: Lt-Gen. Baron David Henry Chasse

1e Nederlandse Brigade

Col. Ditmers

2e Noord-Nederlands Bataljon infanterie van linie – Lt-Col. Speelman

4e Noord-Nederlands Bataljon infanterie van linie – Lt-Col. van Molencate

6e Noord-Nederlands Bataljon infanterie van linie – Lt-Col. van Thielen

17e Bataljon Nationale Militie – van Molz Wieling

19e Bataljon Nationale Militie – Mjr. Boellaerdt

35e Zuid-Nederlands Bataljon jagers – Col. Arnold

2e Nederlandse Brigade:

Maj-Gen. d’Aubreme

3e Zuid-Nederlands Bataljon infanterie van linie – Lt-Col. L’Honneux

12e Noord-Nederlands Bataljon infanterie van linie – Col. Bagelaar

13e Noord-Nederlands Bataljon infanterie van linie – Col. Aberson

3e Bataljon Nationale Militie – Lt-Col. Baron van Lawick von Pabst

10e Bataljon Nationale Militie – Lt-Col. Brade

36e Bataljon Zuid-Nederlands jagers – Col. Goethals

Divisie Artillerie:

Mjr. Van der Smissen

Zuid-Nederlandse Voet batterij (6 6pdr kanonnen, 2 5.5′ houwitsers) – Cpt. J. H. Lux

Zuid-Nederlandse Bereden batterij (6 6pdr kanonnen, 2 5.5′ houwitsers) – Cpt. Krahmer de Bichin